Chemes Humenné po dráme do osemfinále Challenge Cupu

14.01.2010 Celý región

Humenné 13. januára (TASR) - Volejbalisti Chemesu Humenné po dramatickom priebehu postúpili do osemfinále európskej pohárovej súťaže Challenge Cup.
V odvete 16-finále zverenci trénera Richarda Vlkolinského prehrali s Dinamom Bukurešť 2:3, lenže v prvom dueli rovnakým pomerom setov na palubovke rumunského zástupcu uspeli. O postupujúcom tak musel rozhodnúť zlatý set, v ktorom Humenčania vyhrali 15:10.

Challenge Cup - odveta 16-finále:
Chemes Humenné - Dinamo Bukurešť 2:3 (17, -18, -22, 19, -17), zlatý set 15:10
118 minút
rozhodovali: Verdis (Chorv. ), Kolos (BaH)
1000 divákov.

zostava Chemesu: Javorčík 8, Kríž 11, Matta 3, Hriňák 20, Kašper 5, Jakubov 41, libero Vajda (Hudák 3, Mizerák 5, Biľ)
/prvý zápas: 3:2, do osemfinále postupuje Humenné/

Domáci vstúpili do stretnutia výborne, ale rumunské bloky dianie stretnutia otočili a bolo 1:2 na sety. Štvrté dejstvo už bolo opäť v rukách Chemesu, domáci tím ho vyhral na 19. V piatom sete mali viac šťastia hostia a zápas dospel do zlatého rozuzlenia. V ňom po úvodnej ťahanici domáci odskočili na 10:6 a aj keď súper znížil na 11:9, zaplnená humenská hala mohla po smeči Jakubova oslavovať postup do ďalšej fázy.

Hlas Richarda Vlkolinského, trénera Chemesu Humenné: "Očakávali sme dramatický boj, ale našim obetavým výkonom sme zaslúžene zvíťazili, hoci to bola dráma. V zlatom sete sme však mali viac síl ako súper a dominovali sme. "